‘Huysuz Virjin’ Karakterine Hayat Veren Seyfi Dursunoğlu Hayatını Kaybetti

Yarattığı “Huysuz Virjin” karakteriyle yüzleri kahkahayla dolduran ve hızlı yanıtlarıyla ünlenmiş Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede 87. yaşında hayatını kaybetti.

Huysuz Virjin
Huysuz Virjin

12 Temmuz tarihinde mide rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Dursunoğlu, solunum ve çoklu organ yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alındı. 3 gün boyunca yoğun bakımda tedavi gören Huysuz Virjin, akşam saatlerinde hayata gözlerini kapadı.

Seyfi Dursunoğlu
Seyfi Dursunoğlu

Seyfi Dursunoğlu kimdir?

Seyfi Dursunoğlu sahne adıyla Huysuz Virjin, Türkiye drag queen, sunucu ve şarkıcı. Çocukluğu 5-6 yaşına kadar Trabzon’da, sonra da İstanbul’da çok mütevazi bir ortamda geçti. Daha sonra babasının isteğiyle Heybeliada Askeri Deniz Lisesinde okumaya başladı.

Ancak kısa bir süre sonra okuldan ayrıldı ve Boğaziçi Lisesi’nden mezun oldu. İngiliz Filoloji’sinde başladığı üniversite öğrenimini yarım bıraktı.  SSK’da memur olarak çalıştı ve 1970 yılında “Huysuz Virjin” karakteriyle sahne hayatına başladıktan sonra memurluğu bıraktı. 

Önce kendi çapında küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı; fakat ünü yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklifler aldı. Sahneleri Türkiye’nin en büyük ünlüleri ile paylaştı.

İzlenmelerde Rekor Artış Yaşattı

Huysuz Virjin önce TRT‘de, daha sonra da açılan özel kanallarda birçok başarılı programlara imza attı. Esprileri, hazır cevaplığıyla halkın beğenisini ve taktirini kazandı. Bu sayede programları izlenme rekorları kırdı. 2012‘de Show TV‘de yayınlanan “Huysuz’la Dans Eder misin?” programını hazırladı. Aynı yıl Star TV‘de yayınlanmaya başlayan, “Benzemez Kimse Sana” adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak çıktı ve son oyununu sergiledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir